Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vojens-bc.dk/public_html/templates/vbc6/functions.php on line 188

UDSAT PGA. CORONA SITUATIONEN

DM i holdturnering er udsat til den 13. -14. juni. 
Badminton Danmark er ved at undersøge, hvor det kan afholdes.
 
I hører nærmere, når vi ved noget mere.

 

PULJEVINDER OG GULDMEDALJE TIL U13 - STORT TILLYKKE

U13-spillerne har kvalificeret sig til danmarksmesterskaberne i Slangerup til april. Det er første gang i mange år, at et hold fra klubben deltager ved et DM.

U13 Guld

Fra venstre ses Oleksandr Pershuta, Isabella Sabroe, Emma Lippke Larsen, Filip Kold Kleener, Jonas Gaarde Petersen, Mathilde Johanning og Mathilde Christiansen. 

 

 

 

Hold Kampe Vundne Score Point
1 Vojens 1 10 10 44-18 28
2 Aabenraa 3 10 8 47-14 25
3 Graasten 4 10 6 40-21 19
4 Graasten 3 10 4 27-33 12
5 Nustrup Ungdomsforening 1 10 1 16-45 4
6 Blans Sundeved 1 10 1 9-52 2

 

U13

Holdleder: Mike Sabroe

U13 - 3400 - 4 spillere Pulje 1341-BL

Stilling

Tid # Hjemmehold Udehold Spillested Resultat Point    
1 26-10-2019
lø 26‑10‑2019 12:00 375291 Aabenraa 3 Vojens 1 Sundeved­hallen 2-4 0-3    
lø 26‑10‑2019 13:30 375292 Vojens 1 Blans Sundeved 1 Sundeved­hallen 4-2 3-0    
lø 26‑10‑2019 15:00 375293 Aabenraa 3 Blans Sundeved 1 Sundeved­hallen 6-0 3-0    
lø 26‑10‑2019 12:00 375294 Graasten 3 Graasten 4 Sundeved­hallen 2-4 0-3    
lø 26‑10‑2019 13:30 375295 Graasten 4 Nustrup Ungdomsforening 1 Sundeved­hallen 4-2 3-0    
lø 26‑10‑2019 15:00 375296 Graasten 3 Nustrup Ungdomsforening 1 Sundeved­hallen 5-1 3-0    
2 16-11-2019
lø 16‑11‑2019 09:00 375297 Aabenraa 3 Graasten 3 Gråsten Badmintonhal 4-2 3-0    
lø 16‑11‑2019 09:00 375298 Vojens 1 Graasten 4 Gråsten Badmintonhal 4-2 3-0    
lø 16‑11‑2019 10:30 375299 Blans Sundeved 1 Nustrup Ungdomsforening 1 Gråsten Badmintonhal 1-5 0-3    
lø 16‑11‑2019 10:30 375300 Aabenraa 3 Graasten 4 Gråsten Badmintonhal 4-2 3-0    
lø 16‑11‑2019 12:00 375301 Vojens 1 Nustrup Ungdomsforening 1 Gråsten Badmintonhal 4-2 3-0    
lø 16‑11‑2019 12:00 375302 Blans Sundeved 1 Graasten 3 Gråsten Badmintonhal 1-5 0-3    
4 11-01-2020
lø 11‑01‑2020 09:00 375303 Aabenraa 3 Graasten 4 Nustrup Hallen 4-2 3-0    
lø 11‑01‑2020 10:30 375304 Vojens 1 Graasten 3 Nustrup Hallen 5-1 3-0    
lø 11‑01‑2020 09:00 375305 Nustrup Ungdomsforening 1 Blans Sundeved 1 Nustrup Hallen 3-4 1-2    
lø 11‑01‑2020 12:00 375306 Graasten 4 Graasten 3 Nustrup Hallen 5-1 3-0    
lø 11‑01‑2020 10:30 375307 Blans Sundeved 1 Vojens 1 Nustrup Hallen 1-5 0-3    
lø 11‑01‑2020 12:00 375308 Nustrup Ungdomsforening 1 Aabenraa 3 Nustrup Hallen 0-6 0-3    
6 22-02-2020
lø 22‑02‑2020 09:00 375309 Aabenraa 3 Blans Sundeved 1 Haderslev Idrætscenter 6-0 3-0    
lø 22‑02‑2020 09:00 375310 Graasten 4 Vojens 1 Haderslev Idrætscenter 3-4 1-2    
lø 22‑02‑2020 10:30 375311 Graasten 3 Nustrup Ungdomsforening 1 Haderslev Idrætscenter 4-2 3-0    
lø 22‑02‑2020 12:00 375312 Aabenraa 3 Graasten 3 Haderslev Idrætscenter 6-0 3-0    
lø 22‑02‑2020 10:30 375313 Vojens 1 Nustrup Ungdomsforening 1 Haderslev Idrætscenter 5-1 3-0    
lø 22‑02‑2020 12:00 375314 Graasten 4 Blans Sundeved 1 Haderslev Idrætscenter 6-0 3-0    
7 07-03-2020
lø 07‑03‑2020 10:30 375315 Aabenraa 3 Nustrup Ungdomsforening 1 Broager­hallen 6-0 3-0    
lø 07‑03‑2020 09:00 375316 Vojens 1 Graasten 3 Broager­hallen 5-1 3-0    
lø 07‑03‑2020 09:00 375317 Blans Sundeved 1 Graasten 4 Broager­hallen 0-6 0-3    
lø 07‑03‑2020 12:00 375318 Aabenraa 3 Vojens 1 Broager­hallen 3-4 1-2    
lø 07‑03‑2020 10:30 375319 Blans Sundeved 1 Graasten 3 Broager­hallen 0-6 0-3    
lø 07‑03‑2020 12:00 375320 Graasten 4 Nustrup Ungdomsforening 1 Broager­hallen 6-0 3-0